پیش‌بینی رشد 5 درصدی تعداد دانشجویان واحد علوم و تحقیقات تا سال 99

پیش‌بینی رشد ۵ درصدی تعداد دانشجویان واحد علوم و تحقیقات تا سال ۹۹ / برنامه‌ریزی برای افزایش مقالات علمی

فارق التحصیل1

عباسپور:

رئیس واحد علوم و تحقیقات با بیان این که پیش‌بینی می‌کنیم تا پایان سال ۹۹ تعداد دانشجویان این واحد ۵ درصد رشد یابد، گفت: برای افزایش تولید سالانه مقالات ISI برنامه‌ریزی کردیم.

مرجع دانشگاهی کشور به نقل از خبرگزاری فارس، علی عباسپور رئیس واحد علوم و تحقیقات در مراسم گرامیداشت آغاز سال تحصیلی گفت: در حال حاضر واحد علوم و تحقیقات دارای حدود ۴۵۰۰ دانشجوی شاهد و ایثارگر در مقطع تحصیلات تکمیلی است و این واحد با تمرکز بر تحصیلات تکمیلی با حدود ۴۰ هزار دانشجو ۶۰۰ رشته تحصیلی در ۲۰ دانشکده و ۸۷۳ عضو هیأت علمی فعالیت می‌کند.

وی افزود: همچنین واحد علوم و تحقیقات بر اساس رتبه‌بندی لایدنت در سال ۲۰۱۵ بین ۷۵۰ دانشگاه برتر دنیا قرار گرفته است و دستاوردهای متعددی نظیر ساخت دریچه قلب با بررسی خواص بیولوژیک در این دانشگاه صورت گرفت.

عباسپور از رشد طرح‌های برون دانشگاهی واحد علوم تحقیقات خبر داد و گفت: در دو سال گذشته تفاهم‌نامه‌هایی با دانشگاه‌های معتبر دنیا داشته‌ایم و پیش‌بینی می‌کنیم تا پایان سال ۹۹ تعداد دانشجویان واحد علوم و تحقیقات از ۴۰ هزار نفر به حدود ۴۷ هزار نفر برسد. همچنین برنامه‌ریزی داریم تعداد رشته‌های تحصیلی از ۶۰۰ رشته به ۷۶۵ رشته، تعداد اعضای هیأت علمی تمام وقت از ۶۳۴ به ۱۳۴۰ و تولید سالانه مقاله ISI از ۱۱۰۰ مقاله به ۱۵۰۰ مقاله افزایش یابد.

پاسخ دهید