معرفی رشته کارشناسی ارشد رفتار حرکتی

کارشناسی ارشد رفتار حرکتی

معرفی رشته کارشناسی ارشد رفتار حرکتی :

رشته کارشناسی ارشد رفتار حرکتی، یکی از شاخه های علوم ورزشی است که ریشه در مبانی زیست شناختی و روانشناختی حرکات انسان دارد. این رشته دارای 3 گرایش با عناوین آموزش تربیت بدنی، رشد حرکتی، یادگیری و کنترل حرکتی است.

در گرایش رشد حرکتی، تاکید برنامه بر جنبه های رشدی و کارکردی حرکت در طول زندگی، از حرکات اولیه اطفال و کودکان تا افراد بزرگسال و مسن می باشد. فارغ التحصیلان این گرایش توانایی هایی نظیر تحلیل رشد حرکتی کودکان و نوجوانان، تحلیل حرکات انسان در طول مدت رشد و آموزش و مشاوره برای ارتقاء مهارتهای حرکتی عموم مردم و توانایی انجام آزمونهای مختلف برای ارزیابی رشد حرکتی را به دست می آورند.

اساس برنامه در گرایش یادگیری و کنترل حرکتی بر ساز و کارهای زیربنایی مرتبط با اکتساب مهارتهای حرکتی و ورزشی استوار است. به عبارتی در این گرایش صحبت از یادگیری اجرای حرکت و مهارتهای آن در میان است. به عنوان مثال، تحلیل نقاط ضعف و قوت مهارت های ورزشکاران در یک رویداد ورزشی و یا برنامه ریزی و اجرای برنامه های مهارت آموزی در رشته های ورزشی، از جمله توانایی های فارغ التحصیلان این گرایش است.

تمرکز برنامه گرایش آموزش تربیت بدنی، همچنان که از نامش پیداست، بر مولفه های آموزشی، ساختارهای دانش و فرایندهای یادگیری می باشد. فارغ التحصیلان در اموری همچون تدریس و بکارگیری یافته های تحقیق در امر تدریس، تدوین برنامه درس تربیت بدنی در مدارس و ارزیابی نتایج این اقدامات مهارت های لازم را خواهند آموخت.

در ادامه برای آشنایی بیشتر متقاضیان انتخاب رشته کنکور و نیز افرادی که در بازار کار و کاریابی به دنبال آینده شغلی بهتری هستند، اطلاعات بیشتری شامل:  برنامه درسی (سرفصل) کارشناسی ارشد رفتار حرکتی و تعداد واحدها، دانشگاه های دارای رشته کارشناسی ارشد رفتار حرکتی، معرفی سایر گرایشهای ارشد و دکتری علم تربیت بدنی و علوم ورزشی(به منظور ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر آموزش عالی) و معرفی فرصت شغلی و بازارکار رشته کارشناسی ارشد رفتار حرکتی ارایه می شود.

 

برنامه درسی (سر فصل) ارشد رفتار حرکتی (تمام گرایشها) و تعداد واحدها :

تعداد کل واحدها : 32 واحد
دروس پایه : 6 واحد
دروس تخصصی : 14 واحد
دروس اختیاری : 6 واحد
پایان نامه : 6 واحد
منبع:http://iranianpath.com

پاسخ دهید