اصلاحات دفترچه راهنماي انتخاب رشته آزمون ورودي دكتري (Ph.D) نيمه متمركز سال 1396

1396/02/09

پيرو اطلاعيه‌ مورخ 1396/1/28 و در خصوص اعلام نتايج اوليه و انتشار دفترچه راهنماي انتخاب رشته آزمون ورودي دكتري (Ph.D) نيمه متمركز سال 1396، بدين‌وسيله به اطلاع مي‌رساند كليه داوطلباني كه براساس كارنامه اوليه مجاز به انتخاب رشته شده‌اند، می‌توانند براساس شرايط و ضوابط مندرج در دفترچه راهنماي انتخاب رشته‌هاي تحصيلي (دفترچه شماره 2) آزمون مذكور، نسبت به انتخاب و ثبت كدرشته‌ محل‌هاي مورد نظر (حداكثر 50 كدرشته محل) با توجه به رشته امتحاني خود و از روز شنبه 1396/2/9 تا روز چهارشنبه 1396/2/13 منحصراً از طريق سايت اينترنتي اين سازمان اقدام نمايند. به اين‌دسته از داوطلبان توصيه مي‌شود؛ ابتدا نسبت به مطالعه دقيق دفترچه راهنماي انتخاب رشته‌هاي تحصيلي و اصلاحات مندرج در اين اطلاعيه اقدام نموده، سپس كدرشته‌ محل‌هاي مورد علاقه خود را، از كدرشته ‌محل‌هاي مربوط به رشته امتحاني انتخاب و اولويت‌ها را به ترتيب علاقه، مرتب نموده و پس از آن نسبت به ثبت انتخاب‌هاي خود اقدام نمايند. لازم به تاكيد است دفترچه راهنماي انتخاب رشته‌هاي تحصيلي اين آزمون از روز چهارشنبه مورخ 1396/1/30 بر روي پايگاه اطلاع‌رساني اين سازمان به نشاني www.sanjesh.org  قرار گرفته است.

تذكر: با توجه به اينكه پس از قرار دادن دفترچه راهنماي انتخاب رشته بر روي سايت اين سازمان، با توجه به اعلام دانشگاه‌ها و تأييد دفتر گسترش وزارت علوم، تحقيقات و فناوري رشته‌هاي جديدي به ظرفيت‌هاي مندرج در دفترچه راهنما اضافه شده و يا در برخي از كدرشته محل‌هاي رشته‌هاي امتحاني اصلاحاتي انجام شده است، لذا داوطلبان گرامي لازم است علاوه بر مطالعه دفترچه راهنما به اصلاحات مندرج در اين اطلاعيه نيز توجه فرمايند.
لازم به توضيح است اسامي معرفي‌شدگان داراي حدنصاب نمره علمي لازم به منظور شركت در مرحله دوم (مصاحبه، بررسي سوابق علمي و پژوهشي و…) همراه با برنامه زماني مراجعه به دانشگاه‌هاي مجري در هفته اول خرداد ماه 96 از طريق پايگاه اطلاع‌رساني اين سازمان منتشر خواهد شد.
ضمناً نظر داوطلبان گرامی را به موارد ذیل معطوف می‌دارد:
1- به اطلاع آن‌دسته از داوطلباني كه با توجه به مفاد كارنامه نتايج اوليه، مجاز به انتخاب رشته در مجموعه مدرسی معارف اسلامی (كدرشته امتحانی 2180)گرديده و مايل به انتخاب كدرشته‌ محل‌هاي مربوط به گرايش مدرسي معارف اسلامي هستند، مي‌رساند؛ از آنجا كه شرط ورود داوطلبان متقاضي در كدرشته امتحاني مذكور به دانشگاه، علاوه بر كسب نمره علمي لازم، احراز شرايط و ضوابط مندرج در دفترچه راهنماي ثبت‌نام و شركت در آزمون مذکور (دفترچه شماره 1)، نتيجه مصاحبه‌اي مي‌باشد كه توسط مديريت جذب و ارزشيابي معاونت آموزشي و پژوهشي استادان و دروس معارف اسلامي نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه‌ها انجام خواهد شد، لذا اين‌دسته از داوطلبان چنانچه در رديف معرفي‌شدگان داراي حدنصاب براي انجام مراحل مصاحبه قرار گيرند، لازم است حداكثر تا 7 روز پس از اعلام نتايج معرفي‌شدگان (هفته اول خرداد ماه)، براي طي مراحل پذيرش به پايگاه اطلاع‌رساني معاونت آموزشي، پژوهشي استادان و دروس معارف اسلامي (به نشاني: www.asatid.org)مراجعه و ضمن ثبت‌نام در اين سامانه، منتظر اعلام زمان مصاحبه از سوي معاونت مذكور باشند. بديهي است عدم ثبت‌نام در اين سامانه به منزله انصراف از تحصيل در اين رشته تلقي مي‌گردد. در پايان لازم به ذكر است كه در گزينش نهايي وضعيت علمي داوطلباني كه مبادرت به تكميل فرم انتخاب رشته‌هاي تحصيلي اينترنتي خود در موعد مقرر ننمايند و يا نتيجه مراحل مذكور از سوي معاونت فوق‌الذكر به صورت منفي به اين سازمان اعلام گردد، مورد بررسي قرار نخواهد گرفت.
2- داوطلبان علاقه‌مند به انتخاب هر يك از كدرشته‌هاي امتحاني مربوط به دانشگاه‌هاي: اطلاعات و امنيت ملي (وابسته به وزارت اطلاعات)، امام صادق(ع)، جامع امام حسين(ع) و علوم انتظامي امين كه فقط مجاز به انتخاب رشته در دوره‌هاي غيرروزانه شده‌اند، در صورت تمايل و دارا بودن شرايط لازم مطابق توضيحات انتهاي دفترچه مي‌توانند كدرشته محل‌هاي مربوط به دوره‌هاي روزانه دانشگاه‌هاي ذيربط را نيز انتخاب نمايند.
3- داوطلبانی مجاز به انتخاب رشته كه علاقه‌مند به انتخاب رشته‌های تحصيلي مراكز و واحدهاي آموزشي دانشگاه‌ آزاد اسلامی هستند، مي‌بايست با مراجعه به سایت دانشگاه مذکور و براساس اطلاعیه‌های مربوط که در سایت آن دانشگاه اطلاع‌رسانی خواهد شد، اقدام نمایند. لازم به توضيح است كه انتخاب رشته براي دانشگاه آزاد اسلامي بطور مجزا و از طريق سايت دانشگاه مذكور انجام مي‌پذيرد.
الف) اصلاحيات كلي دفترچه راهنماي انتخاب رشته:
1- در گروه فني و مهندسي براي كدرشته محل‌هاي زير متعلق به دانشگاه شهيد بهشتي تهران، «صدور مدرك تحصيلي منحصراً توسط دانشگاه شهيد بهشتي است و بخشي از پروژه‌هاي تحقيقاتي توسط پژوهشگاه نيرو حمايت مالي مي‌گردد»:
3469- مهندسي برق گرايش قدرت (محل تحصيل پرديس فني و مهندسي شهيد عباسپور)
3524- مهندسي برق گرايش كنترل (محل تحصيل پرديس فني و مهندسي شهيد عباسپور)
3825- مهندسي مكانيك گرايش طراحي كاربردي شاخه تخصصي مكانيك جامدات
3883- مهندسي مكانيك گرايش طراحي كاربردي شاخه تخصصي ديناميك، كنترل و ارتعاشات
3935- مهندسي مكانيك گرايش تبديل انرژي
2- برای اطلاع از شرایط پذیرش دانشجو در رشته محل «2203- مدیریت ایمنی و ترافیک» دانشگاه علوم انتظامی امین از مجموعه امتحانی «2166- مدیریت» به شرایط مندرج در انتهای دفترچه راهنمای انتخاب رشته مراجعه گردد.
منبع:sanjesh.org

پاسخ دهید