اهمیت ادامه تحصیل

اهمیت ادامه تحصیل در دانشگاه

معمولا در مدت زمان تعیین شده برای انتخاب رشته، سوالات مختلفی برای دانش آموزان به وجود می آید و یکی از سوالات این است که تا چه حد باید دانشگاه را در این انتخاب مد نظر قرار داد؟ قبل از هر چیز لازم است بگوییم که یک انتخاب صحیح به گونه ای است که برای تصمیم گیری در مورد آن به موارد مختلفی توجه شده باشد و قطعا توجه به نوع دانشگاه، رتبه بندی آن و شهر محل تحصیل از اهمیت زیادی برخوردار است.

69

دوست عزیز حتما از اهمیت انتخاب رشته دانشگاه آگاه هستی و می دانی که اینکار یک انتخاب سرنوشت ساز برای آینده تو خواهد بود. در تمامی مقالاتی که تاکنون در خصوص اهمیت این انتخاب در سایت مرکز مشاوره تحصیلی پتانسیل در اختیار بازدیدکنندگان قرار داده ایم، سعی شده است تا در قالب موضوعات مختلف اهمیت دقت در گزینش رشته های دانشگاهی را برای دانش آموزان و والدین آنها بازگو کنیم و امیدواریم که تو نیز انها را مطالعه کرده باشی و به جزییات بیان شده برای انتخاب رشته دانشگاه اهمیت بدهی. این جزییات به تو کمک خواهند کرد تا بتوانی در تصمیم گیری ات هوشمندانه تر عمل کنی و آگاهانه انتخاب نمایی؛ زیرا این انتخاب آینده تحصیلی و اجتماعی و اقتصادی تو را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

انتخاب دانشگاه برای بسیاری از دانش آموزان می تواند به اندازه انتخاب رشته اهمیت داشته باشد. بسیاری از افراد دوست دارند که در دانشگاهی معروف در شهر خودشان تحصیل کنند. برخی از آنها آرزوی ادامه تحصیل در دانشگاه های معتبر کشور را دارند و اما مهمترین نکته ای که باید به آن توجه کنند این است که در انتخاب رشته/ دانشگاه واقع بین باشند و بر اساس رتبه ای که کسب کرده اند گزینه ها را قرار دهند.

ما به عنوان مشاور کنکور در سال های متمادی فعالیت خود در این زمینه، با دانش آموزان زیادی مواجه شده ایم که انتخاب هایی دانشگاه محور یا صرفا رشته محور داشته اند، توصیه همیشگی ما به این افراد چنین بوده است که سعی کنید انتخاب خود را معطوف به یک ایده یا باور یا تجربه خاص نکنید و برای تصمیم گیری در مورد انتخاب رشته دانشگاه عوامل مختلف را در نظر بگیرید. در هر سال لازم است تا به ظرفیت دانشگاه ها توجه شود و با توجه به رتبه کسب شده توسط داوطلب، رشته/محل هایی که امکان قبولی در آنها بسیار زیاد است، انتخاب گردند؛ بنابراین انتخابت را صرفا محدود به یک رشته یا محدود به یک دانشگاه یا یک شهر خاص نکن و سعی کن با دید بازتری به این جریان نگاه کنی.

منبع:http://potansiel.com

پاسخ دهید